Slovák Gajdičiar stratil v Soči na víťaza šesť a pol minúty

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Roman Pestuškov
Roman Pestuškov si na paralympiáde v Soči vybojoval už tretiu zlatú medailu. Foto: SITA/AP

ČERVENÁ POĽANA 11. marca (WEBNOVINY) – Vladimír Gajdičiar obsadil 18. miesto v pretekoch sediacich biatlonistov na 12,5 km na zimných paralympijských hrách v Soči. Jediný slovenský účastník súťaží v behu na lyžiach a biatlone na ZPH 2014 minul trikrát na strelnici (znamenalo to tri trestné kolá) a celkovo zaostal o šesť a pol minúty za víťazným Rusom Romanom Petuškovom.

Gajdičiar, ktorý má už 46 rokov, po pretekoch priznal, že v závere už nemal sily. „Dve tretiny súperov by mi mohli byť synmi… Hmla ani dážď mi neprekážali. To skôr vlčia hmla, ktorú som mal v závere pred očami,“ povedal Gajdičiar, ktorý býva v Turzovke a venuje sa práci s webovými stránkami.

Skúsený pretekár má za sebou zatiaľ dve vystúpenia na ZPH 2014, oba v biatlone. V pretekoch na 7,5 km obsadil 15. miesto. V stredu 12. 3. by sa mal zúčastniť na pretekoch šprintérov v behu na lyžiach.

Viac správ z paralympiády v Soči nájdete

—-> TU.

Víťazstvo v pretekoch na 12,5 km si v komplexe Laura vybojoval Roman Petuškov a na ZPH 2014 získal už tretiu zlatú medailu. Súťaži sediacich biatlonistov celkovo dominovali Rusi, ktorí obsadili prvé štyria miesta. Za Petuškovom bol druhý Alexej Byčenok a bronz si v náročných podmienkach v hmle a daždi vybojoval Grigorij Murygin.

Výsledky – ZPH v Soči

Biatlon na 12,5 km – muži – sediaci: 1. Roman Petuškov 34:48,8 (0), 2. Alexej Byčenok +40,9 (0), 3. Grigorij Murygin (všetci Rus.) +1:10,8 (2),… 18. Vladimír Gajdičiar (SR) +6:30,6 (3).